Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Relacja Zuzanny i wideo Teresy z Warszawy z miniwywiadem.
14.07.2012r.


Wideo Teresy:


      W marszu udział wzięli: prezes PIS, Jarosław Kaczyński, poseł Antoni Macierewicz, europosłanka Anna Fotyga, poseł Adam Kwiatkowski, Tomasz Kaczmarek, a także członkowie Komisji ds zbadania sprawy katastrofy smoleńskiej oraz gość honorowy - małżonka prof. Wiesława Biniendy, a także ks. Stanisław Małkowski, ks. Jerzy Garda, księża Redemptoryści z Radia Maryja, franciszkanie i inni.

      W czasie inauguracyjnej Mszy św., homilię wygłosił dziś o. Gabriel Bartoszewski OFMCap (promotor w procesie beatyfikacyjnym kapelana "Solidarności", bł. ks. Jerzego Popiełuszki). Przywołał wypowiedź bł Jana Pawła II, który w wywiadzie z Andre Frossardem, na pytanie o ulubione zdanie z Ewangelii, odpowiedział bez wahania: Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8, 32). Nawiązując do tego zdania, kapłan wyraził uznanie i szacunek do wszystkich, którzy - w duchu solidarności z poległymi w tajemniczej katastrofie Smoleńskiej, niestrudzenie tej prawdy poszukują. Dzięki ich samozaparciu, droga do prawdy stała się znacznie krótsza.

      Niezliczone tłumy szły dziś w wielkim Marszu Pamięci. Dlatego prezes PIS, Jarosław Kaczyński, otwierając swe przemówienie zaproponował, by zgromadzeni poczekali, aż ciągle dochodzące grupy wypełnią w końcu plac przed pałacem namiestnikowskim. Jak zawsze, swoje przemówienie prezes PIS rozpoczął od podziękowań najpierw kaznodziei za jego afirmację prawdy, następnie wszystkim którzy jej szukają, wreszcie zebranym na Marszu, w tym młodym. Na tych ostatnich zwrócił szczególną uwagę, dziękując za ich obecność i zachęcając do wiernego trwania w tym pochodzie prawdy i niezależności.

      Kontynuując swą wypowiedź, zadał retoryczne pytanie: Jak daleko jesteśmy dziś od prawdy...? Kiedy skończy się ten fatalny czas, w którym to, co jest oczywiste i normalne w każdym demokratycznym kraju, tu jest opluwane i deptane. Paradoksalnie, mimo umorzenia śledztwaobecnie jesteśmy znacznie bliżej prawdy, niż nawet jeszcze miesiąc temu. Wszystkie matactwa dochodzenia do prawdy zostały przecież zdemaskowane.

      Na koniec lider PIS wyraził życzenie, by naród który zgięty z pokłonach, wystraszony, nie reagujący nawet na tragiczny i tajemniczy zgon głowy państwa i 95 obywateli, w końcu zaczął żyć i zaczął zachowywać się jak naród wolny. Będziemy musieli tu zbierać się jeszcze bardzo wiele razy, nawet mimo przeszkód (będą nam przeszkadzali), ale warto, gdyż ta droga prowadzi do prawdy i do zwycięstwa. Bądźcie pewni, że zwyciężymy! - zakończył Jarosław Kaczyński.

/Zuzanna/

Audio:Zdjęcia:
Komentarze
#1 | Stowarzyszenie ARKA dnia 12.07.2012
Panie Prezesie Jarosławie!

Najwyższy czas na odpowiedzialność konstytucyjną. Czas na wniosek do Trybunału Stanu!
#2 | Kazia dnia 11.07.2012
@przyłączam się do podziękowań, dzięki Wam wszyscy spoza Warszawy mają możliwość zanurzenia się atmosferze marszów, bo przecież Wasze relacje podziwiamy przy każdej miesięcznicy. Ta stałość jest szczególnie cenna, i za nią właśnie należą się wyjątkowe wyrazy uznania.
#3 | Kulka dnia 11.07.2012
Jak zawsze świetna relacja - nagranie Homilii, migawki z Marszu Pamięci i przemówień pod Pałacem, streszczenie - to wszystko, czego potrzebowałam nie mogąc, tym razem, uczestniczyć w Uroczystościach osobiście. Wiedziałam, że na Pomniku to wszystko znajdę. Smile Dobry wywiad z panem Bonkowskim, którego miałam możliwość poznać 15 marca br. w Budapeszcie, właśnie dzięki zainteresowaniu Jego odważnym w treści, wspaniałym banerem, stworzonym na okazję węgierskiego święta.
Dziękuję Wam, Dziewczyny, za te znakomite materiały i za Waszą pracę!
#4 | Artur dnia 11.07.2012
Dziewczyny jak zawsze REWELACJA. Dziękuję za mozolną pracę Teresa - znakomity materiał wideo i świetny wywiad, miejmy nadzieję że banery znikną jak najszybciej Smile, Zuzanna jak zawsze na posterunku, jak zawsze pełna relacja. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną