Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Relacja Barbary Rode ze spotkania Andrzeja Melaka z Polonią w Kanadzie.
14.05.2012r.


      W sobotę, 12 maja br o godzinie 17:00 w kościele Sacred Heart w Guelph, Ontario odprawiona została msza święta za Ojczyznę z intencja za Żołnierzy II Korpusu zdobywców Monte Casino oraz Ofiary Katyńskie i Smoleńskie. Na wejście wprowadzone zostały poczty sztandarowe organizacji polonijnych, w tym Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego "Orzeł Strzelecki" afiliowanego przy Związku Narodowym Polskim w Kanadzie, które było organizatorem uroczystości.

      Patriotyczną homilię wygłosił Ojciec Jacek Cydzik, Redemptorysta. We mszy świętej wziął udział Gość Specjalny z Polski, pan Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, który tragicznie zginął w Smoleńsku, przedstawiciele organizacji polonijnych takich jak Związek Narodowy Polski i Koło Sympatyków PiS w Kanadzie, weterani oraz licznie zgromadzona Polonia.

      Po Eucharystii odbyło się spotkanie z panem Melakiem. Wyświetlony został również film Joanny Lichockiej i Marii Dłużewskiej pt. "Pogarda". Po filmie wszyscy odśpiewali patriotyczne pieśni i odbyła się dyskusja z Gościem. Pan Andrzej opowiedział zebranym o postawieniu między innymi przez niego i jego śp. brata krzyża pamięci Ofiarom Katynia w Warszawie, który stał tam tylko jeden dzień, gdyż został od razu usunięty przez władzę i "internowany". Data mordu katyńskiego "1940 r" była zbyt wielką przeszkodą dla ówcześnie rządzących, aby pozwolili na to by krzyż mógł stać. Ówczesne kłamstwa katyńskie uniemożliwiały upublicznienie krzyża pamięci i pokazanie prawdy.

      Smoleńsk jest nierozerwalnie związany z Katyniem. Polska elita narodowa leciała do Smoleńska czcić pamięć ofiar Katynia i poległa w niemalże tym samym miejscu, na nieludzkiej ziemi. Andrzej Melak odpowiadał na wiele pytań zgromadzonej Polonii. Wspominał o wielu sprzecznościach i brakach w śledztwie smoleńskim jak np. brak zdjęć czy nagrań monitoringu z lotniska w Warszawie w dniu 10 kwietnia 2010 czy brak nagrań wideo z wieży w Smoleńsku. Mówił też o niedawno odsłoniętym Epitafium Smoleńskim na Jasnej Górze oraz o tablicy pamięci wkomponowanej w to Epitafium.

      Tablica ta została zamontowana w Smoleńsku, w miejscu tragedii przez Rodziny Ofiar. W nocy przed wizytą premiera Rosji Miedwiediewa tablica smoleńska została usunięta, a na jej miejsce Rosjanie postawili inną, podobną do niej jednak znacząco różniącą się, bowiem tekst umieszczony na tablicy rosyjskiej nie zawierał fragmentu o tym, że Polska delegacja leciała do Katynia, aby uczcić pamięć pomordowanych tam oficerów. Słowo "ludobójstwo" zniknęło, w zamian dodano tłumaczenie pierwszej części zamieszczonych tam pierwotnie słów w języku rosyjskim. Tablica, którą w Smoleńsku pozostawiły Rodziny Ofiar została przekazana Polsce i uroczyście zamontowana w Częstochowie. Od tamtego czasu powstało i zostało odsłoniętych w różnych miejscach w Polsce ponad 60 replik tej tablicy.
Spotkanie zakończyło się krótkim przemówieniem Prezesa Związku Narodowego Polskiego w Kanadzie, pana Jacka Bukina. ZNP jest organizatorem i sponsorem pobytu pana Melaka w Kanadzie.

      Całe spotkanie było niezwykle wzruszające, a atmosfera patriotyczna i rodzinna. Na koniec kolejne osoby zapisywały się na autokar do Ottawy na "Powitanie Tuska", wyjazdu organizowanego z Toronto przez Koło Sympatyków PiS. Organizatorami manifestacji w Ottawie jest Stowarzyszenie Solidarni 2010. Udział biorą i wspierają: Klub Gazety Polskiej w Ottawie, Związek Narodowy Polski, Stowarzyszenie Józefa Piłsudskiego "Orzeł Strzelecki" oraz Koło Sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w Kanadzie. Wszystkich zachęcamy do pojechania z nami i przekazania panu Tuskowi co myślimy na temat jego rządów i nie-rządów.

/Barbara Rode/
Komentarze
#1 | Artur dnia 14.05.2012
Dziękuję za znakomite zdjęcia. Widzę, że RM było obecne ciekawe czy jest dostępne nagranie ze spotkania. Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 13.05.2012
Nasi rodacy są niezawodni, czekam zatem na echa wizyty D.Tuska w Kanadzie.
Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną