Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Wedle jej oceny i wiedzy, wojska i tak wyszłyby z Polski, bo dobiegła końca umowa w ramach Układu Warszawskiego, niemniej Lech Wałęsa w Moskwie podpisał układ, który pozwoliłby na ich stacjonowanie na stałe, bezterminowo.
13.05.2012r.


      W drugiej części wywiadu przeprowadzonego przez Andrzeja Brzezika, Anna Walentynowicz opowiada o Lechu Wałęsie. Wspomina o kulisach wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski w 1993 r. Wedle jej oceny i wiedzy, wojska i tak wyszłyby z Polski, bo dobiegła końca umowa w ramach Układu Warszawskiego, niemniej Lech Wałęsa w Moskwie podpisał układ, który pozwoliłby na ich stacjonowanie na stałe, bezterminowo. Co zawierała treść układu - dokładnie możemy odsłuchać w niniejszej części wywiadu. Umowa ta, a przede wszystkim skutki, jakie mogła spowodować, były rzeczywistą przyczyną upadku rządu Jana Olszewskiego, który przejrzał grę Wałęsy i zablokował pewne rozwiązania prawne.

      W dalszej części rozmowy Pani Ania opowiada o swojej wiedzy odnośnie agenturalności „Bolka”, o postępowaniu Wałęsy jako szefa Wolnych Związków zawodowych w Gdańsku, szastaniu pieniędzmi związkowymi i o pierwszych dniach strajku. Oczywiście, również o przyczynach dostarczenia osoby L. Wałęsy wojskową motorówką do stoczni.

      Na koniec wspomina proces z 2003 r. w Brzegu, wytoczony przeciwko dwóm młodym mężczyznom, którzy zostali oskarżeni o rozpuszczanie informacji o konotacjach „Bolka” i Wałęsy. Pani Ania wraz z K. Świtoniem i A. Gwiazdą była na procesie i wszyscy pisemnie opowiedzieli się za oskarżonymi. Niemniej ich pismo zostało pominięte milczeniem, a ostatecznie, pomimo sprzeciwu oskarżonych, sprawę umorzono w II instancji.
Wywiad zamyka konkluzja Pani Ani, że skazana na śmierć polityczną jest traktowana jak przestępca, i to o „najdłuższym stażu”.

/Redakcja/Pierwsza część wywiadu: LinkKomentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 11.05.2012
Drodzy Państwo!

Już w roku 1944, Józef Mackiewicz, napisał w książce "Droga do Nikąd" - "Niemcy zrobią z nas bohaterów a sowieci zamienią nas w gówno."
#2 | Wincenty Koman dnia 10.05.2012
Pani Kaziu!

Dzięki Panu Andrzejowi i "pomniksmolensk" to wszystko mamy brakuje nam jedynie pozycji do występowania jako ludzie wolni a nie z pozycji niewolnika, we własnym kraju!

Pani Ania świadectwem swojego życia rozdawała ludziom odwagę. Tak jak ona była zniewalana, to mało kto, na świecie. Jednak nie poddała się - Laudacja RPO 2009 r.

Na start proponuję wykonanie sztandarów z portretem Pani Anny Walentynowicz i jak będziemy mieli przynajmniej z 10 szt. to spotkajmy się gdzieś w Polsce i postanówmy co dalej, ale już z nadzieją, do przodu, pod jej sztandarami i nie tylko, mamy trochę bohaterów na sztandary!

W pierwszej kolejności usunąć zdrajcę narodu polskiego, już od pierwszego dnia strajku 1980 r., z fałszywego piedestału!
#3 | Kazia dnia 10.05.2012
@Pani Ania była 'sumieniem III RP' jak słusznie zauważył Andrzej Brzezik, obecnie jakże brakuje jej autorytarnego, silnego głosu rozsądku.
#4 | Wincenty Koman dnia 10.05.2012
Z tego wywiadu wynika, że nie tylko na śmieć polityczną ale także na śmierć fizyczną. Za co???

Drodzy Państwo!

To dzięki postawie mediów publicznych, których charakterystyka jest obok "ARKA - kontra telewizja", stało się możliwe, że Postać, Pani Anny Walentynowicz, była "przestępcą o najdłuższym stażu", nie wystarczyła śmierć polityczna musiano ją również uśmiercić fizycznie!

Pozostaje pytanie czy my dzisiaj wiedząc o tych sprawach, dalej mamy tolerować osoby i instytucje, które do tego doprowadziły?
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną