Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Na koniec, w sposób bezkompromisowy, dokonuje rozrachunku z dawnymi, głównymi osobami w opozycji: Kornelem Morawieckim i Lechem Wałęsą, którego wprost nazywa zdrajcą. Tą część wywiadu kończy jej deklaracja polityczna odnośnie popieranych przez nią osób podczas jedynych wyborów parlamentarnych w których głosowała.
11.05.2012r.


      Prezentujemy I część nigdy nie publikowanego wywiadu z Panią Anną Walentynowicz, przeprowadzonego przez Andrzeja Brzezika.
Pani Ania opowiada na gorąco swoje wrażenia po obejrzeniu swych akt w Instytucie Pamięci Narodowej, zebranych przez tajne służby PRL-u. Jest zaskoczona szczegółami, jakie o niej były gromadzone, a o których zdążyła przez wiele lat zapomnieć. Teraz dzięki materiałom archiwalnym będzie mogła dokończyć prowadzonej akcji zmierzającej do upamiętnienia w Opolu Braci Kowalczyków.

      Na podstawie akt nie tylko może ustalić najbardziej zaangażowanych w jej inwigilację osób z jej bliskiego otoczenia, o czym świadczą dokładne opisy jej życia osobistego, lecz również dokonuje rozrachunku z III Rzeczpospolitą. Wymienia „swoich” TW o pseudonimach „Marcin” i „Konrad”. Co do tego ostatniego – zna jego tożsamość i wymienia ją w wywiadzie. Jest to osoba nadal czynna w środowisku „kombatanckim”. Stwierdza z całą stanowczością – iż w swoich aktach nie napotkała na żadne fałszywki wyprodukowane przez służbę bezpieczeństwa.

      Opowiada o represjach jakie spotykają ją nadal, pomimo deklarowanego wolnego państwa, gdy zakazuje się młodzieży spotkań z nią i cofa pozwolenia na wcześniej ustalone. Na koniec, w sposób bezkompromisowy, dokonuje rozrachunku z dawnymi, głównymi osobami w opozycji: Kornelem Morawieckim i Lechem Wałęsą, którego wprost nazywa zdrajcą. Tą część wywiadu kończy jej deklaracja polityczna odnośnie popieranych przez nią osób podczas jedynych wyborów parlamentarnych w których głosowała.

/Redakcja/
Komentarze
#1 | Wincenty Koman dnia 09.05.2012
Dobre rady:
1. Jeżeli jakiś "Dwór" na świecie, chce uczcić Wałęsę, to niech go bierze do siebie, my ze zdrajcą musimy zrobić porządek.
2. Sejm zamieniono na tandetny cyrk.
3. Pies, który nie ma na kogo, to nie szczeka, dlatego, że zna swój głos.

Czas wziąć na sztandary Panią Annę Walentynowicz i do przodu!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną