Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Z przykrością muszę przyznać że Samorząd Wołomina nie stanął na wysokości zadania dopuszczając do podstawowych błędów proceduralnych przy planowaniu lokalizacji pod Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na gruncie bez prawa własności.
25.04.2012r.


      W Siedlcach samorządowcy wszystkich nurtów potrafili wznieść się ponad podziałami, i u zbiegu nowo wybudowanej obwodnicy Siedlec nadali nazwę ulic im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, zaś pobliskie rondo im. Ofiar Smoleńskich.

      Większa część tych inwestycji była finansowana przy pomocy środków Województwa Mazowieckiego, aż mi żal serce ściskał, kiedy wraz z Panem Premierem Jarosławem Kaczyńskim, Panią Generałowa Ewą Błasik Ojcem Paulinem z Jasnej Góry Eustachym Rakoczym i Prezydentem Siedlec przecinałem biało czerwoną wstęgę i uczestniczyłem w poświęceniu nowo powstałych budowli, imienia współczesnych mężów którzy do końca służyli umiłowanej przez siebie Ojczyźnie. Warto podkreślić ze w Siedlcach nie było wieców sprzeciwu bo zabrakło podżegaczy, tak jak w Wołominie, którzy zapominają o swoim rodowodzie i wolą bardziej upamiętniać wrogich najeźdźców bolszewickich niż własnego Prezydenta i ofiary Narodowej tragedii pod Smoleńskiem.

      Z przykrością muszę przyznać że Samorząd Wołomina nie stanął na wysokości zadania dopuszczając do podstawowych błędów proceduralnych przy planowaniu lokalizacji pod Pomnik Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego na gruncie bez prawa własności. Wykonano nierównomierny do potrzeb pomnika prowokacyjny wykop, co spowodowało niewspółmierny głos krytyki i sprzeciwu na cały Kraj. Dziwić może, że od przedstawicieli Samorządowych wywodzących się z formacji której założycielem był śp. Prezydent RP Lech Kaczyński od 11 sierpnia 2011 r. nie możemy uzyskać odpowiedzi na wniosek i kolejne 3 pisma ponaglające w sprawie udostępnienia lokalizacji pod budowę pomnika polskiego Prezydenta na gruncie Miejskim przed Sądem w Wołominie.

      Dlatego przy pomocy Andrzeja Zycha i Starosty Piotra Uścińskiego rozpoczęliśmy starania o umiejscowienie pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przy budynku Starostwa na obszarze Powiatu Wołomin. W tej sprawie złożyłem już stosowny wniosek w imieniu Stowarzyszenia „Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem” którego zarząd stanowią: prezes Poseł RP Włodzimierz Bernacki, wiceprezes Zuzanna Kurtyka, Andrzej Melak i Ryszard Walczak. Do realizacji tej inicjatywy lokalnie powołałem Grono organizatorów w Składzie przewodniczący - Ryszard Walczak, Andrzej Melak, Andrzej Zych, Piotr Uściński, Poseł RP Jacek Sasin, Poseł RP Mariusz Błaszczak, Konrad Rytel i inni. Wierzę głęboko że Samorząd naszego Powiatu w ramach którego mam zaszczyt przewodniczyć Komisji Dziedzictwa Narodowego Edukacji Kultury i Sportu przychyli się pozytywnie do naszej prośby. Tym bardziej, że honorowy patronat nad tym pomnikiem na moją prośbę objął śp. Ks. Prałat pułk. Jan Sikora oraz najbliższa rodzina Pana Prezydenta: Mama Jadwiga Kaczyńska, Pan Premier Jarosław Kaczyński, i Córka Marta Kaczyńska.

      Rozpocząłem z Andrzejem Melakiem również starania w naszym Mieście Ząbki, o upamiętnienie Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich pozostałych 95 ofiar Narodowej Tragedii pod Smoleńskiem, w tym mojego przyjaciela Stefana Melaka prezesa Komitetu Katyńskiego chrzczonego w naszej ząbkowskiej parafii Św. Trójcy.

      Nie wolno nam zapominać że Pan Prezydent RP śp. Lech Kaczyński zginął wraz ze swoją małżonką i innymi 94 osobistościami w tym z moim przyjacielem Stefanem Melakiem na służbie, lecąc oddać hołd w Katyniu przed mogiłami naszych rodaków ludobójczo pomordowanym przez sowieckie NKWD w 1940 roku. Niech właśnie pomnik będzie tym wyrazem naszej wdzięczności i oddania hołdu wszystkim ofiarom tragedii pod Smoleńskiem. Wstydem będzie niedoprowadzenie do upamiętnienia własnego Prezydenta ze środków społecznych, chociażby w świetle faktu wybudowania pomnika oprawców bolszewickich w Ossowie, zrealizowanego przy udziale instytucji państwowych i samorządowych ze środków publicznych. Pomnik najeźdźców bolszewickich godzi w honor poległych bohaterskich naszych Żołnierzy i w godność Polaków, dlatego od kilku tygodni wraz z przyjaciółmi przy pomocy środowiska prawniczego prowadzimy działania sprawdzające zgodność z prawem faktu wybudowania tego haniebnego pomnika. W tym celu złożyłem stosowne zapytania do Starosty Wołomińskiego Piotra Uścińskiego który udzielił sensownych i wyczerpujących odpowiedzi. Oczekuję na odpowiedzi ze strony Władz Miasta Zielonki i Burmistrza Wołomnia. Po zgromadzeniu konkretnych informacji i pozyskanych dowodów złożę stosowne wnioski do odpowiednich instytucji Państwowych.

/Ryszard Walczak - radny powiatu Wołomin/
Komentarze
#1 | Artur dnia 25.04.2012
Prowokacja goni prowokację, panie Rysiu słowa podziwu za wytrwałość.
#2 | Kulka dnia 25.04.2012
Coś sie jednak dzieje w tej sprawie, a że te kłody pod nogami... Standard. Przykład Siedlec to ewenement na skalę krajową, wyjątek, który potwierdza regułę. Pamiętajmy, że "wielkie rzeczy rodzą się w bólu" (tym prawdziwym,
przez "ó" ), ale jesteśmy 'skazani' na zwycięstwo - więc działajmy dalej i nie przejmujmy się drobiazgami Wink
#3 | Kazia dnia 25.04.2012
swego czasu na wezwanie Starosty Wołomińskiego wysyłalam mu maile z poparciem jego inicjatywy. Szkoda, że nie mogła ona ruszyć z miejsca....
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną