Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

We wtorek oddaliśmy hołd wszystkim poległym w zamachu nad Smoleńskiem. Uroczystość odbyła się, jak rok temu, podczas odsłonięcia i poświecenia Pomnika upamiętniającego Ofiary Zamachu, na terenie Kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Marayong (dzielnica Sydney).
13.04.2012r.


      We wtorek oddaliśmy hołd wszystkim poległym w zamachu nad Smoleńskiem. Uroczystość odbyła się, jak rok temu, podczas odsłonięcia i poświecenia Pomnika upamiętniającego Ofiary Zamachu, na terenie Kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Marayong (dzielnica Sydney).

      O godz.19.00 rozpoczęła się Msza Święta, którą koncelebrowało sześciu księży wraz z Rektorem ks. dr Antonim Dudkiem, jako główny celebrantem. W swej homilii ks. dr Antoni Dudek nawiązał do tekstu z Dziejów Apostolskich. W czytaniach tych akcentuje się wezwanie do społeczeństwa, nakłaniające do porzucenia życia w kłamstwie i grzechu po zdradzie jaka dokonała się kiedy lud pozwolił na ukrzyżowanie Chrystusa w zamian za uwolnienie Barabasza. Były to mocne i porażające słowa, które Kapłan ten przekazał nam jak zwykle z niesamowita pasją.

      Po Eucharystii, kiedy przyszedł moment zadumy i modlitwy po przyjęciu Ciała Chrystusa, nasza wspaniała koleżanka Ela Stępień zadeklamowała piękny wiersz pt. : "Krzyż i Prawda", własnego autorstwa. Następnie, Przewodniczący Stowarzyszenia Nasza Polonia, kol. Adam Gajkowski wręczył kilkunastu osobom miniatury "Krzyża Golgoty", za udział w pracach związanych z odsłonięciem pomnika w Sydney, ku czci zamordowanych w Smoleńsku Pielgrzymów do Katynia w dniu 10 kwietnia 2010 r. Na zakończenie Mszy Świętej, ks. dr Antoni Dudek odczytał list, jaki otrzymał z Kancelarii Sejmu od Pana Posła Adama Kwiatkowskiego, który z uznaniem i wdzięcznością wyraża się o Uroczystościach Smoleńskich zorganizowanych przez Polonię Sydneyską w dniu 10 kwietnia 2012 r. List ten był bardzo sympatyczną niespodzianką dla wszystkich zebranych, a szczególnie dla nas, organizatorów Uroczystości, ponieważ ks. dr Antoni trzymał ta wiadomość do końca w tajemnicy!!!

      Następnie, śpiewając pieśń "Boże coś Polskę...", przeszliśmy ze Świątyni na zewnątrz, gdzie na skwerku przed kościołem, stoi Kamień z Tablica upamiętniająca Pierwsza Rocznice Tragedii Narodowej w Smoleńsku, który odsłoniliśmy i poświęciliśmy dokładnie rok temu.
Jako organizator Obchodów Drugiej Rocznicy Tragedii w Smoleńsku, miałem zaszczyt przywitać wszystkich, którzy przybyli by razem oddać hołd Tym, którzy zginęli podczas Pielgrzymki do Katyńskich Mogił.
Poprosiłem o złożenie wieńców, wiązanek, kwiatów i zniczy przez członków organizacji kombatanckich (SPK, AK, ZPWP, Stow. Nasza Polonia), oraz Harcerstwo, Duchowieństwo i osoby prywatne. Następnie poprosiłem o zabranie głosu Konsula Generalnego RP w Sydney, Pana Daniela Gromanna. Po Nim zabrali głos Przewodniczący Związku Polskich Więźniów Politycznych, kol. Hubert Błaszczyk oraz Przewodniczący Stowarzyszenia Nasza Polonia, kol. Adam Gajkowski. Następnie kapłani odmówili modlitwę, po której wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Państwowy "Jeszcze Polska nie zginęła". Obiecaliśmy sobie, ze spotkamy się ponownie za rok z nadzieją, że sprawa śledztwa smoleńskiego, prowadzona przez Zespól Parlamentarny pod Przewodnictwem Pana Posła Antoniego Macierewicza, będzie zakończona i cala Prawda o Zamachu i Zdradzie Smoleńskiej na Najwyższych Dostojnikach Państwa Polskiego i całego Narodu doczeka się sprawiedliwego procesu a winni zostaną ukarani. Po tym oświadczeniu, wszyscy przybyli na Uroczystość, a było nas ok 120 osób, rozeszliśmy się w zadumie do naszych domów.

/Vitek Skonieczny/


1.Czytanie z Dziejów Apostolskich

2.Ewangielia

3.Ksieża

4.Msza Święta

5.Oltarz I

6.Oltarz II

7.Eucharystia

8.Wiersz w wykonaniu Eli Stępień

9.Przyznanie Krzyża Golgoty Vitkowi Skoniecznemu

10.Poczty sztandarowe

11.Przywitanie przed Kamieniem i Tablicą pamiątkową

12.Krotkie przemówienie(Vitek Skonieczny)

13.Rozpoczecie Uroczystości

14.Skladanie wieńca przez Przewodniczącego Związku Więźniów Politycznych Huberta
Błaszczyka

15.Przemowienie Konsula Generalnego RP w Sydney, Daniela Gromanna

16.Przemawia Przewodniczący ZPWP kol. Hubert Błaszczyk

17.Ela i Vitek

18.Ela i Vitek przed kamieniem z tablicą pamiątkową

19.Ela z synem Pawłem

20.Po uroczystości

21.Harcerze

22.List z Sejmu


Komentarze
#1 | Vitek Skonieczny dnia 21.04.2012
Artur, Kazia i Kulka - dziekuje bardzo, ale przeciez wiecie, ze nie robie tego dla siebie. Dzieki w imieniu Poloni sydneyskiej. Pozdrawiam.Smile
#2 | Kulka dnia 12.04.2012
Przepięknie zorganizowana Uroczystość - z prawdziwą przyjemnością i wzruszeniem przeczytałam relację
i obejrzałam zdjęcia.
Wobec utrudnień, jakie napotykają Polacy w kraju chcąc uczcić pamięć Poległych, niezmiernie cieszą wszelkie - tak cenne i potrzebne - inicjatywy, jak ta w Sydney.
Zorganizowanie jej zasługuje na szczególne uznanie.
To również wielki gest "moralnego wsparcia" dla nas - Polaków w kraju.
Bardzo dziękuję za tę wspaniałą, budującą relację i również gratuluję wyróżnienia. Serdecznie pozdrawiam!
#3 | Kazia dnia 12.04.2012
Panie Vitku gratuluję zasłużonego wyróżnienia. Widać że jest pan prawdziwym spiritus movens - dobrym duchem sprawczym w swoim środowisku.
Pozdrawiam Pana serdecznie Smile
#4 | Artur dnia 12.04.2012
Vitek gratulacje z powodu wyróżnienia i dziękuję za wspaniałą relację, pozdrawiam
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną