Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Ostatnio o zamachu otwarcie rozmawiali w porannym programie Radia TOK FM Jacek Żakowski i Radosław Sikorski. Obaj spokojnie wymienili się poglądami odnośnie sytuacji w Polsce i stosunkach z Rosją w czasie po zamachu. Najbardziej tragiczny w tej rozmowie był fakt zgody co do uznania tragedii jaka stała się w Smoleńsku za spowodowany przez osoby trzecie. To akurat przyjmowali z zatrważającym spokojem.
14.11.2012r.


      Zamach jako przyczyna katastrofy smoleńskiej jest permanentnie zagłuszana zarówno przez oficjalne ośrodki władzy jak i przez podlegające im media. Niemniej, sami politycy, coraz to ujawniają swoje prawdziwe poglądy, bądź wiedzę na ten temat. I nie dotyczy to bynajmniej jednego, lecz kilku prominentnych członków Platformy Obywatelskiej. Już 10 kwietnia 2010 roku premier Donald Tusk w wystąpieniu telewizyjnym powiedział o uczestnikach prezydenckiej delegacji do Katynia, że “zginęli NAD Smoleńskiem” (Link). Czyżby oznaczałoby to, że Premier miał wówczas przekonanie o tym, ze śmierć całej delegacji nastąpiła w powietrzu? A samolot został zniszczony nie wyniku, jak twierdzi oficjalna wersja, zderzenia z brzoza czy z ziemią, lecz że został zniszczony NAD ziemią.

      Grzegorz Schetyna podczas programu „Kropka nad i”, w grudniu 2010 r. gdy pełnił jeszcze funkcję Marszałka Sejmu, określił tragedię z dnia 10 kwietnia wprost jako zamach, dokładnie wypowiadając w 11:28 wywiadu słowa: „Robienie atmosfery wokół tego zamachu, uważam, że jest haniebne” (Link).

      Ostatnio, dziwnym trafem również w wywiadzie z Moniką Olejnik, w programie „Kropka nad i” emitowanym w dniu 3 kwietnia 2012 r., Stefan Niesiołowski w momencie przypadającym na czas nagranego wywiadu od 01 min 25 sekund do 1 min 30 sekund wypowiedział wyraźnie iż: "udowodnienie przez komisje Millera jaka była przyczyna zamachu dla nich jest w ogóle nieważne” (Link).

      Kropkę nad „i” rzeczywiście postawił Bronisław Komorowski, wyjaśniając przyczyny mordu na delegacji smoleńskiej, gdy tłumaczył się ze swojej wypowiedzi oceniającej strzały w kierunku Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji, również w wywiadzie udzielanym Monice Olejnik: „Po nieszczęsnych wydarzeniach w Gruzji z udziałem prezydenta Kaczyńskiego wytłumaczyłem opinii publicznej, a także przeprosiłem za to, jeśli ktokolwiek czuł się źle potraktowany przeze mnie, ale intencje moje były jednoznaczne. Intencją było to, że nie wolno zostawiać bez żadnej oceny skandalu, jakim jest narażenie głowy państwa polskiego, prezydenta polskiego w czasie wizyty zagranicznej na tego rodzaju sytuacje, które groziły albo śmiesznością albo dramatem właśnie. Ja żałuję, że nie powiedziałem może tego dobitniej, głośniej, ale przecież to jest rzecz nieprawdopodobna, żeby nie wyciągnąć wniosków z tego, że prezydent wsiada do samochodu, który nie ma profesjonalnego kierowcy, wsiada bez polskiej ochrony i jest wieziony na granicę, tam gdzie się toczą walki. No to jest przejaw nieodpowiedzialności. I muszę pani powiedzieć, że żałuję, że wtedy mocniej tego nie powiedziałem, bo być może otoczenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a może i pan Jarosław Kaczyński by powiedział: uważaj z tego rodzaju zachowaniami na przyszłość. Pilnuj swoich ludzi, żeby oni ciebie lepiej pilnowali, strzegli. Może by do tego następnego dramatu w Smoleńsku też z tego powodu nie doszło.

Monika Olejnik: - Jarosław Kaczyński twierdzi, że na każdej scenie politycznej po takiej wypowiedzi nie znalazłby pan dla siebie miejsca.

Bronisław Komorowski: - A ja właśnie twierdzę to, co powiedziałem, że nie mogę zrozumieć tego, że ktoś mógł przejść do porządku dziennego nad narażeniem prezydenta Lecha Kaczyńskiego albo na śmieszność czyli fikcyjny zamach albo na dramat prawdziwego zamachu.

MO: - Nie żałuje pan tych słów?

BK: - To jest prawdziwa nieodpowiedzialność. Ja dzisiaj żałuję, że nie powiedziałem tego mocniej. Być może prezydent Lech Kaczyński by żył” (Link Link).

      Ostatnio o zamachu otwarcie rozmawiali w porannym programie Radia TOK FM Jacek Żakowski i Radosław Sikorski. Obaj spokojnie wymienili się poglądami odnośnie sytuacji w Polsce i stosunkach z Rosją w czasie po zamachu. Najbardziej tragiczny w tej rozmowie był fakt zgody co do uznania tragedii jaka stała się w Smoleńsku za spowodowaną przez osoby trzecie. To akurat przyjmowali z zatrważającym spokojem. Znacznie gorsza dla nich była świadomość złych stosunków z Rosją, pomimo ogłoszonego "resetu": J. Żakowski: Po zamachu wydawało się, że będzie mieli, mówiąc językiem obamowskim, reset w stosunkach polsko-rosyjskich. Że na tej tragedii, na tym wspólnym przeżyciu będzie można budować jakieś pozytywne odruchy… No, ostatnio trudno by było znaleźć potwierdzenie w tych relacjach, chociażby sprawa wraku.

R. Sikorski: Władze rosyjskie po zamachu były autentycznie wstrząśnięte, przypominam, że miało miejsce ileś decyzji, które były motywowane…

J. Żakowski: Dobrą wolą...

      Tego typu wypowiedzi polityków PO nie są zatem odosobnione, to raczej niekontrolowane i szczere słowa, które wskazują, że katastrofa w dniu 10.04.2010 była wynikiem zamachu. Wydaje się, że takich "omyłek" jest stanowczo za dużo jak na „zwykły wypadek”. Zatem – zdarzyła się nie tyle katastrofa, co zamach, a wedle B. Komorowskiego – nie doszło by do niego, gdyby Prezydent miał lepszą ochronę.

/Kazia/Rysunek: Vitek Skonieczny


Komentarze
#1 | Artur dnia 14.11.2012
Wreszcie zaczęli mówić prawdę Smile Pozdrawiam
#2 | Kazia dnia 14.11.2012
Dziękuję Arce, taki skondensowany wpis nie zaszkodzi...
#3 | Stowarzyszenie ARKA dnia 14.11.2012
Pani Kaziu!
Gratulacje, co za skrupulatność? Załączamy materiał naszego Prezesa: http://youtu.be/w8_IKtmuRPU
#4 | Kazia dnia 13.11.2012
Nie nadążasz moja droga... nie wiesz ze ostatnie sms ustaliły wersję że to Jarosław Kaczyński jątrzył, porozumiał się z Rosją i to on jest sprawca zamachu? Trwają ustalenia śledczych kto mu w tym pomagał... albo Brat albo Putin. A mówiąc serio - to przydałaby się pomoc psychiatry wszystkim, którzy plotą takie bzdury jak powyższa.
#5 | Kazia dnia 13.11.2012
Dodaję kolejny news: Sikorski z Żakowskim obaj zgodnie stwierdzili, że w Smoleńsku był zamach, co więcej Żakowski jako sprawców zamachu upatruje poza Rosją a potwierdza to Sikorski, który powiedział, że "władze Rosji były po zamachu absolutnie wstrząśnięte" https://www.youtu...HQGpN44j08
#6 | Artur dnia 08.04.2012
Komentarz od AQQA: Witam, piszę w sprawie artykułu: Kazia - Prominentni politycy PO: w Smoleńsku był zamach! Jakiś czas temu oglądałem TVN24 gdzie był Niesiołowski i Napieralski. Oczywiście wyśmiewali zamach, ale Napieralski powiedział: "ja tylko chcę wiedzieć dlaczego moi przyjaciele musieli zginąć". W tym momencie Niesiołowskiemu mina zrzedła.
#7 | Artur dnia 07.04.2012
Witaj 35stan; i żegnaj 35stan. Nie będziesz obrażał gości portalu. Kłaniam się.

#8 | Artur dnia 07.04.2012
Bardzo dziękujemy pani Stefanio, jeszcze dziś zamieścimy życzenia od Zuzanny Kurtyki i całej redakcji. Pozdrawiam serdecznie
#9 | Stefania Pak dnia 07.04.2012
Trudno im będzie zatrzeć wrażenie, że zlekceważono ponad połowę Polaków, drwiąc z obrońców Krzyża i Zniczy Pamięci!
Jeszcze trudniej przyznać się do błędu. I zaniechań.
To jednak dobry znak Opatrzności, że niektórzy z tych "przekonanych" o swej nieomylności, zaczynają mieć wątpliwości.
Zapełnia się nasza strona Polski!

Arturze! Całemu zespołowi redakcyjnemu, wszystkim współpracującym życzę głębokich przeżyć na wieść o Zmartwychwstaniu Pana! Niech Nowe budzi Nadzieję!
#10 | Kazia dnia 07.04.2012
@Artur
dziękuje za pozdrowienia i za inspirację do napisania tego tekstu. Okazuje się, ze prawda rzeczywiście jest "arcybolesna" bo zamach nie mógłby zostać przeprowadzony bez udziału strony polskiej. Niestety.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną