Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Z ogromną przyjemnością pragnę przywitać się z Państwem na łamach portalu pomniksmolensk.pl. Chciałabym przedstawić Państwu pokrótce Związek Strzelecki „Strzelec” – organizację ogólnopolską, widzianą z perspektywy Obwodu Łódzkiego.
10.02.2012r.


Drodzy Państwo, obecnie (oficjalnie od 08.11.2012, kiedy otrzymaliśmy wpis do KRS-u) nasze środowisko działa w nowej organizacji, tj. Związku Strzeleckim Rzeczypospolitej. Satysfakcjonująca i efektywna współpraca z władzami związku, w którym funkcjonowaliśmy wcześniej, okazała się niemożliwa, a sposoby działania nie do zaakceptowania.
Z powyższego powodu zapraszam do śledzenia naszej działalności na aktualnej stronie: www.zsrstrzelec.pl oraz do kontaktu pod aktualnym mailem: bip.zsr@gmail.com. Relacje z naszych działań cały czas prezentuję na niniejszym portalu.Szanowni Czytelnicy!

      Z ogromną przyjemnością pragnę przywitać się z Państwem na łamach portalu pomniksmolensk.pl. Chciałabym przedstawić Państwu pokrótce Związek Strzelecki „Strzelec” – organizację ogólnopolską, widzianą z perspektywy Obwodu Łódzkiego.

      W trudnych czasach, gdy patrioci „muszą się na nowo policzyć”, odlicza się także i odmelduje wspaniała ideowa młodzież, angażująca się całym sercem w działalność na rzecz dobra Rzeczpospolitej.

      Związek Strzelecki „Strzelec” jest ogólnopolskim stowarzyszeniem o charakterze patriotycznym, kontynuującym działalność i tradycje przedwojennego Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego. Do jego statutowych działań należą w szczególności: wychowanie młodzieży w duchu patriotycznym w oparciu o hasło BÓG - HONOR – OJCZYZNA, formowanie wzorowych postaw obywatelskich, rozwijanie wśród swoich członków i społeczeństwa - w sposób świadomy i zorganizowany - poczucia służby dla Polski i odpowiedzialności za jej los.

      Najbardziej znanymi inicjatywami obwodu łódzkiego Związku w minionym roku były zainicjowane przez nas obchody rocznicy agresji sowieckiej 17 września 1939 roku, obchody rocznicy powołania Polskiego Państwa Podziemnego 27 września, organizowany przez nasz Obwód II Rajd szlakami Żołnierzy Wyklętych mjr Antoniego Żubryda po Podkarpaciu, czy zorganizowana wspólnie z Regionem Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność” inscenizacja plenerowa „Wprowadzenie Stanu Wojennego 13.12.1981”, w której brało udział kilkanaście pojazdów z epoki i prawie stu uczestników. Ponadto Związek prowadzi w obwodzie stałą działalność szkoleniowo-wychowawczą w postaci zbiórek, szkoleń, zajęć teoretycznych i praktycznych, koncertów, pokazów filmów, wyjazdów itp. Wspieramy czynnie organizowane na terenie woj. łódzkiego uroczystości, obchody świąt państwowych i rocznic historycznych, inicjujemy także działania samopomocowe i edukacyjne, współpracujemy z innymi organizacjami o podobnych celach działania, wspieramy czynnie środowiska kombatanckie.

      Każdy myślący podobnie, czyli w kategoriach pro-państwowych, znajdzie u nas miejsce i zadania skrojone dla swojej osoby, potrzeb i kompetencji – niezależnie od wieku, płci i zainteresowań. Stanowimy płaszczyznę zrzeszającą najróżniejszych ludzi, połączonych jednak wartością nadrzędną – niemodną dziś miłością do własnej Ojczyzny.

      Dziś musimy policzyć się na nowo. Liczymy, że także Ty, Drogi Czytelniku, odhaczysz swoje nazwisko na liście obecności i dzięki wspaniałej inicjatywie Twórców portalu pomniksmolensk.pl będziemy mogli spotykać się tutaj częściej.

Łączę wyrazy szacunku,
Magdalena Warych
Komentarze
#1 | Kazia dnia 10.02.2012
Z ogromną przyjemnością będę czytać Państwa teksty.
Pozdrawiam. : )
#2 | Artur dnia 10.02.2012
Witajcie na naszym portalu. Cieszymy się, że dołączyliście i mamy nadzieję na owocną i długotrwałą współprace. Pozdrawiam p. Magdę i cały związek.
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną