Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Nasze Radio Logos - ramówka

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:


Polecane artykuły
Najnowsze artykuły

Tagi

Aktualności

  

Marta Kaczyńska, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich pojawiła się w czwartek w orawskiej miejscowości Podsarnie (gmina Raba Wyżna, w powiecie nowotarskim), by wziąć udział w nadaniu miejscowej szkole podstawowej imienia swoich rodziców. To pierwsza placówka oświatowa w Polsce, która przyjęła za patronów oboje ze zmarłych małżonków.
16.12.2011r.


/Artur/

      Marta Kaczyńska, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich pojawiła się w czwartek w orawskiej miejscowości Podsarnie (gmina Raba Wyżna, w powiecie nowotarskim), by wziąć udział w nadaniu miejscowej szkole podstawowej imienia swoich rodziców. To pierwsza placówka oświatowa w Polsce, która przyjęła za patronów oboje ze zmarłych małżonków. Dotychczas szkoły (na przykład w miejscowości Chechły na Mazurach) przybierały imię jedynie prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Uroczystości nadania szkole nowych patronów rozpoczęła się o godzinie 10.30 w kościele parafialnym w Podsarniu. Podczas uroczystej mszy świętej, biskup pomocniczy diecezji krakowskiej Damian Muskus poświęcił przyniesiony przez uczniów sztandar szkoły - znalazły się na nim podobizny pary prezydenckiej - oraz urnę z ziemią spod Smoleńska, która zostanie wmurowana u wejścia do świątyni w Podsarniu.

- Tylko imionami wielkich ludzi nazywa się ulice czy szkoły - powiedział podczas homilii do uczniów i ich rodziców biskup Muskus. - Dlatego rozumiem wasz wybór i decyzję by to właśnie Maria i Lech Kaczyńscy patronowali dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom, wszystkim, którzy tę szkołę tworzą - dodał hierarcha, który wyraził też nadzieję, że tragicznie zmarła para prezydencka pomoże uczniom szkoły w Podsarniu w staniu się lepszymi ludzmi.

- Mam nadzieję, że uczniowie tej szkoły przyjmą nowych patronów również do swoich serc - zakończył biskup.

Po zakończeniu mszy, uroczystości w Podsarniu przeniosły się do budynku szkoły. Tam Marta Kaczyńska najpierw odsłoniła wielkie zdjęcie swoich rodziców, które od teraz będzie wisieć w szkole, a następnie była gościem akademii przygotowanej przez małych górali.

- To dla mnie wzruszający dzień Cieszę się niezmiernie, że jako pierwsza ze szkół w Polsce przybraliście imię obojga moich rodziców. Potwierdza się, że na górali zawsze można liczyć - powiedziała do mieszkańców Podsarnia Marta Kaczyńska. - Dlatego jestem pewna, że nowi patroni - moi rodzice - pomogą uczniom tej szkoły stać się wielkimi patriotami.

Oprócz córki tragicznie zmarłej pary prezydenckiej w orawskich uroczystościach uczestniczyli lokalni samorządowcy, posłowie oraz byli współpracownicy Lecha Kaczyńskiego.

O fakcie, że podstawówka w Podsarniu będzie nosić imię pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich wiadomo było już od kilku miesięcy. Taką decyzję zdecydowaną większością głosów podjęli bowiem uczniowie i pracujący w szkole nauczyciele, którzy wzięli udział w tajnym głosowaniu. Kontrkandydatami Kaczyńskich byli wówczas m.in.: Jan Paweł II, Maria Skłodowska-Curie oraz Adam Mickiewicz.

Zdjęcia: Tomasz MateusiakŹródło:Link


Komentarze
#1 | Kulka dnia 18.12.2011
Przepięknie wygląda budynek szkoły z takim napisem!
Wspaniałe zdjęcia - z przyjemnością je obejrzałam jak i przeczytałam relację z uroczystości.
Wiwat Uczniowie i Nauczyciele szkoły za dobrą decyzję o wyborze patronów!
Dodaj komentarz
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

ZALOGUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

ZAREJESTRUJ SIĘ aby móc dodać komentarz.

Powrót na stronę główną