Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Najnowsze filmy

Dlaczego Europa obserwuje wydarzenia w Polsce z niechęcią - Bronisław Wildstein w Toruniu, w klubie Nowa szewska Pasja cz. 1


Trybunał Konstytucyjny miał zablokować program 500+ - dr Janusz Szewczak


Najlepszy jest system prezydencki i proporcjonalny - Stanisław Michalkiewicz w Tuchowie o konstytucji dla Polski

Popularne filmy

Siostra Maria Ślipek o identyfikacjach zwłok w Smoleńsku - nasz wywiad


Red. Cezary Gmyz - Informacje o strzałach na miejscu katastrofy potwierdziło 4 świadków


Prof. Sławomir Cenckiewicz o pracy, zdjęciu Tuska i Putina, agenturze Wałęsy - nasz wywiad


Nieznany, niepublikowany film z miejsca Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r

Nasze wywiady

Nasze kanały na Vimeo

Nasze relacje

Warto przeczytać

Wykłady prof. W. Polaka

Posiedzenia Zespołu

Byliśmy w Smoleńsku

Smoleńsk Crash Reports
Filmy W. Komana

Radio Solidarność

Telewizja Nasza Historia
Nieznana Pierwsza Dama
Od administracji


Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Lubię to !


Goście i użytkownicy - online

Statystyki Google Analytics


Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Aktualności
Gipsowy model pomnika admirała Andrzeja Karwety - wieści z pracowni rzeźbiarskiej
Trwa praca nad pomnikiem admirała Andrzeja Karwety, który zginął w Tragedii Smoleńskiej. Stanie on obok szeregu innych w „Panteonie Bohaterów” w Sanktuarium Narodowym, w dolince 96 Dębów Smoleńskich w Ossowie. Rzeźbiarka, Pani Magdalena Karłowicz przesłała nam za pośrednictwem Pana Ryszarda Walczaka zdjęcia modelu wykonanego w gipsie, na podstawie którego zostanie wykonany już właściwy pomnik.

Czytaj więcej >>>

30.07.2016r.

Bezprawna przemoc Straży Marszałkowskiej w Sejmie RP wobec Polaka wyklętego z FSM!
Brutalna przemoc Straży Marszałkowskiej (SM) zastosowana w dniu 20 lipca wobec autora książki pt. Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji, po konferencji prasowej dotyczącej tej publikacji miała charakter bezprawia i nadużycia władzy.

Czytaj więcej >>>

30.07.2016r.

Powitanie papieża Franciszka na krakowskich Błoniach
Powitanie papieża Franciszka na krakowskich Błoniach. Światowe Dni Młodzieży 2016. Kraków, 28 lipca 2016 r., (zdjęcia i wideo - Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

30.07.2016r.

Jak skończy się próba tworzenia Wielkiej Europy? - polemika prof. T. Marczaka z europosłem KM Ujazdowskim
Prezentujemy fragment debaty w Klubie „Spotkanie i Dialog” we Wrocławiu, pt .: „Quo Vadis- Europo?”, która miała miejsce 6 lipca 2016 r. Jest to polemika między europosłem Kazimierzem Michałem Ujazdowskim a prof. Tadeuszem Marczakiem. Polityk skrytykował decyzję brytyjskich wyborców, która skończyła się Brexitem. Według Ujazdowskiego tylko „duża Europa, wewnętrznie elastyczna, solidarna tam gdzie to konieczne” jest w interesie Polski. Takie stanowisko zakwestionował prof. Tadeusz Marczak.

Czytaj więcej >>>

29.07.2016r.

Bydgoszcz uczciła pamięć śp. Aleksandra Fedorowicza tłumacza Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
W 45 rocznice urodzin o godzinie 17.00 w koście Świętych Polskich Braci Męczenników rozpoczęła się uroczysta Msza Św. w i intencji śp. Aleksandra Fedorowicza tłumacza Prezydenta Lecha Kaczyńskiego poległego w Katastrofie Smoleńskiej i pozostałych ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Eucharystii brat Aleksandra, Dariusz Fedorowicz w asyście wojskowej dokonał odsłonięcia kamienia epitafialnego ku czci swojego brata.

Czytaj więcej >>>

29.07.2016r.

Inauguracja Światowych Dni Młodzieży na Krakowskich Błoniach
Inauguracja Światowych Dni Młodzieży na Krakowskich Błoniach. Kraków, 26 lipca 2016 r. (zdjęcia i wideo – Józef Wieczorek)

Czytaj więcej >>>

29.07.2016r.

Światowe Dni Młodzieży u misjonarzy w Krakowie
Światowe Dni Młodzieży w parafii NMP z Lourdes w Krakowie. Msza św. dla chrześcijan z Bliskiego Wschodu, Libanu, Jordanii, Iraku, Kurdystanu i Ziemi Świętej. Kraków, 27 lipca 2016 r., (zdjęcia i wideo – Józef Wieczorek)

Czytaj więcej >>>

29.07.2016r.

5 faktów o ludności muzułmańskiej w Europie
Ostatnie zabójstwa w Paryżu i Niemczech, a także pojawienie się setek tysięcy muzułmańskich uchodźców w Europie sprawiły, że Europejczycy śledzą z uwagą dane na temat muzułmańskiej ludności kontynentu. W wielu krajach Europy, w tym we Francji, Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Holandii, obawy o rosnąca liczbę społeczności muzułmańskich doprowadziły żądań ograniczenia imigracji. Ale jak duża jest populacja muzułmanów w Europie i jak szybko następuje jej wzrost? Oto pięć faktów na temat wielkości i składu ludności muzułmańskiej w Europie.

Czytaj więcej >>>

28.07.2016r.

Wystawy „Sacrum Poloniae Jubileum 966 - 2016” oraz „Jan Paweł II. Źródła” w Warszawie - skarby kultury polskiej dla pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży
Czasy świetności Rzeczypospolitej. Wybrane elementy z wystawy na Zamku Królewskim: Sacrum Poloniae Iubileum 966–2016. Wystawa poświęcona zabytkom związanym z chrztem Polski zaprezentowana na Zamku Królewskim w Warszawie oraz na wystawie ulicznej Jan Paweł II. Źródła.

Czytaj więcej >>>

28.07.2016r.

Radosne spotkanie młodzieży francuskiej na Trzech Lipkach
Francuskie flagi powiewały dnia 21 lipca 2016 r na Trzech Lipkach w Bielsku-Białej. To ok 1500 pielgrzymów, uczestników na ŚDM z diecezji Wersal rozgościło się na tym szczycie, pod 40 metrowym krzyżem III tysiąclecia stojącym na cokole, na którym znajduje się płaskorzeźba MB Nieustającej Pomocy oraz św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej >>>

28.07.2016r.

Światowe Dni Młodzieży wśród Wyklętych-Niezłomnych
Światowe Dni Młodzieży wśród Wyklętych-Niezłomnych. Park Jordana. 26 lipca 2016 r., (zdjęcia Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

28.07.2016r.

Migawki z obchodów Dni w Diecezjach na Krakowskim Przedmieściu
Każda dzielnica, a także każda polska diecezja i parafia włączyły się w organizację trzech dni poświęconych młodzieży z kraju i gościom z zagranicy. Inicjatyw nie brakowało, co więcej, nareszcie znalazły swoje urzeczywistnienie. Młodzi organizatorzy prześcigali się w pomysłach, które później warszawiacy mogli podziwiać.

Czytaj więcej >>>

27.07.2016r.

Cracovia Sacra w Bazylice Bożego Ciała
Cracovia Sacra w Bazylice Bożego Ciała. Chór Mariański - migawki, Kraków 25 lipca 2016 r.

Czytaj więcej >>>

27.07.2016r.

Ekonomiczny zawał Unii Europejskiej, Deutsche Bank zapłaci za Brexit
Sytuacja nie jest dobra, dlatego szereg instytucji finansowych próbuje obniżyć straty. Jednym z takich pomysłów jest strategia Banku Centralnego w Szwajcarii, który przewidując rozwój wydarzeń już 15 stycznia 2016 roku postanowił oddzielić kurs franka od euro. W rezultacie zmniejszono rezerwy złota Szwajcarii o około 100-110 miliardów franków. Jednak straty mogą być znacznie większe nawet liczy się je na ok. 415 mld euro dziennie. I tu rodzi się pytanie. Dlaczego kraj, który ma tak stabilną nadwyżkę budżetową (...) podejmuje krok grożący destrukcją najlepiej działającej gospodarki świata?

Czytaj więcej >>>

26.07.2016r.

Celebracja otwarcia Światowych Dni Młodzieży na polach wilanowskich w Warszawie, nasza relacja
W Warszawskim Uwielbieniu w dniu 23 lipca 2016 r. na polach wilanowskich przy Świątyni Opatrzności Bożej uczestniczyli młodzi pielgrzymi, którzy na Dni w Diecezjach przyjechali do archidiecezji warszawskiej. Punktem szczególnym spotkania była Msza św. Posłania, której przewodniczył metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Wraz z nim koncelebrował ją Prymas Kanady kard. Gérald Lacroix i ponad 300 księży.

Czytaj więcej >>>

26.07.2016r.

Wystawa „Samarytanie z Markowej” w Warszawie
Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, przed Domem Polonii stanęła niezwykła wystawa. Zatytułowano ją „Samarytanie z Markowej”. Sama nazwa od razu wskazuje na tematykę ekspozycji. Jest to prezentacja historii rodziny Ulmów, zamordowanych przez Niemców za uratowanie ośmiorga Żydów, Didnerów, Grunfeldów i Goldmanów, podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej >>>

26.07.2016r.

Co dzieje się w Parlamencie Europejskim (23) - Konferencja prasowa przewodniczącego grupy EFDD Nigela Farage'a o kosztach Brexitu cz.2
Prezentujemy kolejny fragment konferencji prasowej z dnia 6 lipca 2016 r. w sali Paramentu Europejskiego. Zorganizował ją Nigel Farage aby wyjaśnić przypuszczalne ekonomiczne skutki Brexitu. Brytyjski europoseł postanowił na niej rozprawić się z mitami, które mogą mieć ujemny wpływ na gospodarkę Wielkiej Brytanii. Proponujemy wysłuchać odpowiedzi Farage na jedno z zadanych mu pytań, odpowiedzi, która nie ucieka się do taniego populizmu.

Czytaj więcej >>>

26.07.2016r.

Rocznica "Krwawej niedzieli" w Chicago
Dnia 10 lipca uczestniczyliśmy we Mszy św. w kościele Św. Priscilli w Chicago. Dzięki przychylności księdza Macieja Galle, nowego proboszcza parafii, mogliśmy zaprezentować wystawę pt. „Wołyń 1943. Wołają z grobów, których nie ma”, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród oglądających. Tę samą wystawę pokazaliśmy tego dnia w kościele Św. Ferdynanda.

Czytaj więcej >>>

25.07.2016r.

Tajne przez poufne, o czym historycy w Rosji nie mogą pisać
Istnieje wiele przeszkód w dostępie do akt, nawet jeśli zostały one formalnie odtajnione. Przykładem są tu zapasy archiwów instytucjonalnych, które nie są otwarte. Często to pracownik archiwum decyduje, jakie dokumenty dawać historykom a jakich nie. Tak jest z materiałami o NKWD, przy nich archiwiści powołują się na ustawę o ochronie danych osobowych. Sporządzono nawet spis spraw badawczych, które z rozmaitych względów są objęte swoistym embargiem.

Czytaj więcej >>>

25.07.2016r.