Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Najnowsze filmy

Dlaczego Europa obserwuje wydarzenia w Polsce z niechęcią - Bronisław Wildstein w Toruniu, w klubie Nowa szewska Pasja cz. 1


Trybunał Konstytucyjny miał zablokować program 500+ - dr Janusz Szewczak


Najlepszy jest system prezydencki i proporcjonalny - Stanisław Michalkiewicz w Tuchowie o konstytucji dla Polski

Popularne filmy

Siostra Maria Ślipek o identyfikacjach zwłok w Smoleńsku - nasz wywiad


Red. Cezary Gmyz - Informacje o strzałach na miejscu katastrofy potwierdziło 4 świadków


Prof. Sławomir Cenckiewicz o pracy, zdjęciu Tuska i Putina, agenturze Wałęsy - nasz wywiad


Nieznany, niepublikowany film z miejsca Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r

Nasze wywiady

Nasze kanały na Vimeo

Nasze relacje

Warto przeczytać

Wykłady prof. W. Polaka

Posiedzenia Zespołu

Byliśmy w Smoleńsku

Smoleńsk Crash Reports
Filmy W. Komana

Radio Solidarność

Telewizja Nasza Historia
Nieznana Pierwsza Dama
Od administracji


Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Lubię to !


Goście i użytkownicy - online

Statystyki Google Analytics


Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Aktualności
Relacja z obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Chicago
Jako pierwszy głos zabrał Zygmunt Goliński, komendant Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej (SWAP), recytując wiersz (...) Następnie głos zabrał kpt. Bogdan Horoszowski „Komar”, uczestnik Powstania Warszawskiego, członek Szarych Szeregów. Kolejnym mówcą był por. Filip Ożarowski „Mietlica”, żołnierz 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, który walczył m.in. przeciwko bandom UPA i czerni w obronie polskiej ludności. Ostatnim przemawiającym był Arkadiusz Cimoch.

Czytaj więcej >>>

05.08.2016r.

BHO24h: Polska wioska na Haiti, apel Joela Lorqueta, tamtejszego dziennikarza
Z miejscowości Cazale, położonej 70 km od Port-au-Prince, stolicy kraju, głównego ośrodka zamieszkałego przez Polonię, zwaną tu Lapologne swój apel do Polaków wystosował Joel Lorquet, dziennikarz, pisarz i członek rady państwowej telewizji na Haiti. (…) Lorquet przypomina o polskich związkach, zachwala walory wsi, przyrodę i warunki turystyczne i zwraca się do nas Polaków w kraju z niecodziennym apelem.

Czytaj więcej >>>

05.08.2016r.

Uwolnić Miernika - zamknąć Michnika
Uwolnić Miernika – zamknąć Michnika - Akcja niezłomnych patriotów na rzecz dobrej zmiany w sądownictwie, Wojkowice, 2 sierpnia 2016 r., (zdjęcia i wideo – Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

05.08.2016r.

Wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek
Na wspólne śpiewanie (nie)zakazanych piosenek na warszawskim placu Piłsudskiego przyszły w dniu 1 sierpnia 2016 r. tłumy Warszawiaków. Liczba tych, którzy przyszli przerosła oczekiwania, wyraźnie ludzie odetchnęli po ustąpieniu poprzedniej władzy, która próbowała przejąć wszystkie formy tych pięknych obchodów.

Czytaj więcej >>>

04.08.2016r.

Wkrótce odsłonięcie pomników w Ossowie generałów K. Gilarskiego, T. Buka i admirała A. Karwety powstających przy wsparciu MON A. Macierewicza i MSWiA M. Błaszczaka
W dniu 14 sierpnia tego roku, w dzień poprzedzający obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej i święto Wojska Polskiego w Panteonie Bohaterów w Ossowie staną pomniki generałów Kazimierza Gilarskiego, Tadeusza Buka i admirała Andrzeja Karwety. Upamiętnienia powstają przy wsparciu Antoniego Macierewicza Ministra Obrony Narodowej, Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Klubu Parlamentarnego PiS i środowisk patriotycznych.

Czytaj więcej >>>

04.08.2016r.

Zygmunt Miernik więźniem politycznym III RP
Zygmunt Miernik więźniem politycznym III RP. Skazany na 10 miesięcy więzienia za ‚tortowy’ protest przeciwko nieskazaniu gen. Kiszczaka za zbrodnie stanu wojennego 2 sierpnia 2016 r. stawił się w więzieniu w Wojkowicach.

Czytaj więcej >>>

04.08.2016r.

Trump - projekt Putina? Rosja głównym tematem wyborów w USA
Dyskusja o tym, że Donald Trump może być wygodnym kandydatem dla Rosji trwa od początku kampanii prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych. Taka teza może mieć podstawy, bo po pierwsze, Putinowi zawsze było łatwiej było komunikować się z Republikanami niż z Demokratami, a po drugie, sam Trump wielokrotnie powiedział, że, w przeciwieństwie do Obamy, znajdzie wspólny język z rosyjskim prezydentem.

Czytaj więcej >>>

03.08.2016r.

Kanapowe miernoty dziennikarskie relacjonują z Sejmu RP
Kto nie miał okazji zobaczyć na własne oczy indolencję i bierność większości dziennikarzy snujących się po korytarzach Sejmu RP jak oślepione jasnym światłem ćmy, ten nie wie, jak bardzo zmanipulowane i podretuszowane są przekazy mediów z wnętrza parlamentu na ulicy Wiejskiej w Warszawie. Papież Franciszek naucza, aby życia nie traktować jak wygodnej kanapy, ale wykazać odwagę samodzielnego myślenia i działania wbrew utartym schematom.

Czytaj więcej >>>

03.08.2016r.

Kalejdoskop - Nagła wolta GW, czołowy dziennikarz gazety chce zwycięstwa prawa i sprawiedliwości
Nie ma nic pewnego pod słońcem. Kiedyś - zagorzali przeciwnicy, lecz oto stał sie cud i czołowy dziennikarz Gazety Wyborczej chce, aby KOD doprowadził do zwycięstwa prawa i sprawiedliwości. Czyżby redaktor przespał ostatnie pół roku? Ależ nie, to pewnie efekt dobrej zmiany.

Czytaj więcej >>>

03.08.2016r.

Godzina „W” w Krakowie, 1 sierpnia 2016 r.
Pamięć Powstania Warszawskiego, Kraków, 1 sierpnia 2016 r. (zdjęcia i wideo - Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

03.08.2016r.

Pierwotna wersja pomnika generała Kazimierza Gilarskiego - model w glinie
Generał Kazimierz Gilarski był Dowódcą Garnizonu Warszawa. Zginał wraz z Prezydentem Lechem Kaczyńskim 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku. Jego pomnik stanie w szyku obok innych popiersi w „Panteonie Bohaterów” w Sanktuarium Narodowym, w dolince 96 Dębów Smoleńskich w Ossowie w dniu 14 sierpnia tego roku.

Czytaj więcej >>>

02.08.2016r.

Kłopoty z pamięcią o Powstaniu Warszawskim, historia pewnej elektrowni tramwajowej w Warszawie
Po wojnie, po tym gdy władzę w Polsce przejęli komuniści żołnierze AK a w szczególności biorący udział w Powstaniu Warszawskim stali się podwójnie wyklęci (…). Stosunek władz nie uległ specjalnej zmianie po 1989 r. Owszem, oficjalnie czczono pamięć powstańców, wspominano uroczyście rocznicę wybuchu, lecz przy tym odsuwano w czasie realizację wiadomego znaku ich obecności, wielokrotnie obiecywanego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Czytaj więcej >>>

02.08.2016r.

Zakończenie Światowych Dni Młodzieży
Zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Kraków- Brzegi, 31 lipca 2016 r. (zdjęcia i wideo – Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

02.08.2016r.

Szlakiem Chrystusa umęczonego - kolekcja sztuki sakralnej w Muzeum Narodowym w Warszawie
Wydaje się, że epoka średniowiecza najwymowniej uchwyciła bogactwo przeżyć psychicznych i fizycznych cierpienia i męki Pańskiej. Żadna inna epoka nie oddała dramatu męczeństwa Chrystusa tak wiernie i z takim przejęciem się jej głębokim przesłaniem duchowym. Kontemplacja wielkich dzieł sztuki sakralnej skłania ku przekonaniu, że ówczesny człowiek musiał na co dzień znać smak cierpienia porównywalnego do Jego męki, skoro była ona przez niego tak zrozumiana i przemyślana w swoim wyrazie.

Czytaj więcej >>>

01.08.2016r.

Interwencja w sprawie programu oficjalnych obchodów Powstania Warszawskiego AD 2016
Rozkaz do rozpoczęcia Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 1944 roku ogodz.17:00 wydał gen. bryg. Tadeusz Bór Komorowski, komendant KG krajowej Armii Krajowej poparty m.in. głosem delegata Rządu RP w Londynie na kraj Jankowskiego. Treść rozkazu poniżej w załączonym Biuletynie informacyjnym z dnia 2 sierpnia 1944.

Czytaj więcej >>>

01.08.2016r.

1050 lat chrześcijaństwa dla Polski i dla Świata
1050 lat chrześcijaństwa dla Polski i dla Świata. Wystawa pod Wawelem w ramach Światowych Dni Młodzieży, (zdjęcia – Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

01.08.2016r.

Kontakty zatrzymanego milionera z Ibizy z Hugo Chavezem i kontrakty dla Izraela
Podniosły nastrój w Polsce towarzyszący podróży apostolskiej papieża Franciszka sprawia, że wiele informacji, którymi żyją media w innych państwa Unii przechodzi u nas bez większego echa. Hiszpańska policja poinformowała, a za nią w Polsce dziennikarz Piotr Nisztor, że tydzień temu w Hiszpanii aresztowano „polskiego multimilionera i byłego żołnierza”, Pierra Dadaka. Aresztowania, które objęły jego, jego ukraińską partnerkę oraz współpracowników zbiegły się z końcem śledztwa prowadzonego od czterech lat jednocześnie w Niemczech i Szwajcarii.

Czytaj więcej >>>

31.07.2016r.

Ks. Wiesław Multan - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Piszę te słowa w trakcie trwania XXXI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016. Mieliśmy okazję gościć w naszej parafialnej wspólnocie grupę blisko 1000 osób z Hiszpanii. Oni doskonale wiedza jakie skarby powinni gromadzić. Przeżywaliśmy, razem z tymi młodymi niezapomniane chwile. Oczywiście wielki entuzjazm i zaangażowanie modlitewne. Południowy temperament, jak się okazało, nie przeszkadzał w tym, by wejść w osobową relację ze Stwórcą.

Czytaj więcej >>>

31.07.2016r.

Droga Krzyżowa na Błoniach podczas Światowych Dni Młodzieży
Droga Krzyżowa na Błoniach podczas Światowych Dni Młodzieży. Kraków, 29 lipca 2016 r., (zdjęcia – Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

31.07.2016r.