Nasze Radio Logos nadaje. Program na 24.08.2016: Prof. T. Marczak: Przemówienie pod Konsulatem Niemiec - godz. 1:00, 10:00, 19:00, 24:00. Janusz Dobrosz: Polityczno prawne aspekty układu poczdamskiego - godz. 1:30, 10:30, 19:30. Prof. M. Dyżewski: Muzyczny ogród Panny Maryi - godz. 2:00, 11:00, 20:00. Prof. R. Szeremietiew: Geocywilizacyjne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, cz. 1 - godz. 3:00, 12:00, 21:00. Prof. T. Marczak: Perspektywy rozwoju kwestii ukraińskiej, cz. 1 - godz. 3:30, 12:30, 21:30. Prof. T. Marczak, cz. 2 - godz. 4:35, 13:35, 22:35. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 1 - godz. 6:00, 15:00. L. Żebrowski: Zdrajcy i Bohaterowie, cz. 2 - godz. 7:15, 16:15. Dr S. Krajski: Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu, cz. 1 - godz. 8:00, 17:00. Dr S. Krajski, cz. 2 - godz. 9:30, 18:30. Między audycjami muzyka.
Najnowsze filmy

Dlaczego Europa obserwuje wydarzenia w Polsce z niechęcią - Bronisław Wildstein w Toruniu, w klubie Nowa szewska Pasja cz. 1


Trybunał Konstytucyjny miał zablokować program 500+ - dr Janusz Szewczak


Najlepszy jest system prezydencki i proporcjonalny - Stanisław Michalkiewicz w Tuchowie o konstytucji dla Polski

Popularne filmy

Siostra Maria Ślipek o identyfikacjach zwłok w Smoleńsku - nasz wywiad


Red. Cezary Gmyz - Informacje o strzałach na miejscu katastrofy potwierdziło 4 świadków


Prof. Sławomir Cenckiewicz o pracy, zdjęciu Tuska i Putina, agenturze Wałęsy - nasz wywiad


Nieznany, niepublikowany film z miejsca Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r

Nasze wywiady

Nasze kanały na Vimeo

Nasze relacje

Warto przeczytać

Wykłady prof. W. Polaka

Posiedzenia Zespołu

Byliśmy w Smoleńsku

Smoleńsk Crash Reports
Filmy W. Komana

Radio Solidarność

Telewizja Nasza Historia
Nieznana Pierwsza Dama
Od administracji


Nasze Radio Logos - ramówka

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
--------------------------------------------------------
Rejestracja nowego użytkownika wymaga zatwierdzenia - czekaj na mail od administratora
--------------------------------------------------------
Bloguj na naszym portalu

Blog Andrzeja Kołakowskiego


Wydarzenia
Nasze filmy na Vimeo

Tadeusz Płużański: Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy, cz. 1


Nie będzie bezpieczeństwa narodowego dopóki w Polsce nie będzie bomby atomowej - prof. Marek Chodakiewicz w Warszawie cz. 1

Ostatnie komentarze
Z działu "Aktualności":
oraz z pozostałych stron:

Lubię to !


Goście i użytkownicy - online

Statystyki Google Analytics


Tagi

Nieznane filmy i zdjęcia z 10.04.2010

Nieznany wywiad z A. Walentynowicz

Pamięć - świadectwo rodzin

Klub Nowa Szewska Pasja

Wspierają nas

Aktualności
Komunikat redakcji pomniksmolensk.pl
Dnia 24.08.2016 roku, w niżej podpisanym składzie, w Mikluszowicach, odbył się IV zjazd redakcji pomniksmolensk.pl.

Czytaj więcej >>>

25.08.2016r.

Budowa Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie - aspekty prawne (6)
Umieszczenie pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie od początku uzależniono od opinii Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ta natomiast nie opiera się na ostrych kryteriach, lecz często jest uznaniowa. Zatem istotna jest nie tylko jakość aktów prawnych, na jakich opiera się urzędnik na stanowisku decyzyjnym w sprawie zabytków, ale także kim jest… Ta prosta prawda od 1989 r. jest w Polsce lekceważona, aż okazuje się, że traktując urząd konserwatorski instrumentalnie można zablokować niejedne przedsięwzięcie.

Czytaj więcej >>>

24.08.2016r.

Amerykański urzędnik o szansach NATO i Rosji na uniknięcie konfliktu zbrojnego i zapowiada upadek Merkel
O ile od zakończenia zimnej wojny NATO unika wszelkiej konfrontacji z Rosją, to dziś jest jeszcze gorzej. Amerykanin bez ogródek konstatuje, że „przywódcy europejscy są słabi i zagubieni, niezdolni nawet do przeciwdziałania kryzysowi bezpieczeństwa spowodowanego przez uchodźców. W tej mierze Bryen wskazuje na „Przypadek kanclerz Angeli Merkel”.

Czytaj więcej >>>

24.08.2016r.

Czy ślub syna wiceprezydenta Sudanu w Polsce ma coś wspólnego z interesami Pierra Dadaka?
Sprzedaż broni do Sudanu jest objęte embargiem ONZ, a mimo to polska grupa zbrojeniowa mogła korzystając z usług tak podejrzanej osoby jaką był Dadak handlować z tym krajem. Okazuje się także, że związki polsko-sudańskie są głębsze niżby się to z pozoru wydawało. W jednej z tamtejszych gazet rządowych pojawiła się krótka wzmianka o ślubie najstarszego syna wiceprezydenta Sudanu, Teny Rieka Machara z Polką o imieniu Edyta.

Czytaj więcej >>>

23.08.2016r.

Chopin w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, refleksje na temat znakomitego koncertu…
W sobotę wieczorem tj. 20 sierpnia 2016 r. w Bazylice pw. Świętego Krzyża w Warszawie odbył się kolejny koncert z cyklu: Chopin w Bazylice Świętego Krzyża. Na fortepianie zagrał Paweł Wakarecy. Koncert był wspaniały. Niestety Bazylika od tygodnia zupełnie zatraca swój sakralny charakter i przeznaczenie.

Czytaj więcej >>>

23.08.2016r.

Czas I cyberwojny światowej
Ostatni atak hakerów na Komitet Partii Demokratycznej w USA świadczy o tym, według opinii specjalistów, że cyberwojna dosięgła wybrzeży Stanów Zjednoczonych – i co to jest prawdopodobne - może być jeszcze gorzej. „Dzisiejsze czołgi, samoloty i statki są tak naprawdę latającymi i pływającymi komputerami (…) Dobrze umieszczony cyberatak może zmylić wojskowe dowództwo, albo sparaliżować proces decyzyjny.”

Czytaj więcej >>>

22.08.2016r.

Wiara-Patriotyzm-Solidarność - Początki hybrydowej wojny z Krzyżem Smoleńskim Harcerzy - 6. Rocznica
W sierpniu przed pałacem prezydenckim w Warszawie przypomniano o postawionym tu zaraz po Tragedii Smoleńskiej krzyżu. Gwałtowna reakcja ówczesnych władz została przez autora niniejszej prezentacji, Józefa Cypriana Rudzińskiego nazwana \"hybrydową wojną z kryżem\". Mimo interwencji w miejscu tym trwa od 6 lat nieprzerwanie modlitwa. Zobaczmy zdjęcia pokazujące to, co stało się na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. i co można zastać teraz.

Czytaj więcej >>>

22.08.2016r.

Czy Turcja zostanie usunięta z NATO? Stany Zjednoczone przenoszą broń jądrową z Turcji do Rumunii
Po zamachu stosunki amerykańsko-tureckie są wyjątkowo napięte. Waszyngton uznał, iż Ankara przestała być zaufanym partnerem militarnym, stąd amerykańskie głowice nuklearne są przenoszone do bazy lotniczej Deveselu w Rumunii, która leży pobliżu miasta Caracal, gdzie przewidziano budowę tarczy antyrakietowej.

Czytaj więcej >>>

21.08.2016r.

Książka i Kino - Bronisław Wildstein, „Cienie moich czasów”, więcej niż autobiografia, mniej niż spowiedź, po prostu historia III RP
Pisarz zmaga się i z własnymi problemami i z szerszymi, bo ogólnonarodowymi. Stara się samemu sobie wyjaśnić a przy okazji i nam powody nieudanej transformacji po 1989 r. w Polsce, rozczarowujące wybory dawnych towarzyszy z podziemia solidarnościowego i przyczyny jałowego życia emigracji politycznej we Francji. Nic w tych opowieściach nie jest proste.

Czytaj więcej >>>

21.08.2016r.

Kalejdoskop - Jak Stan Tymiński z Gierkiem i Jaroszewiczem świętowali… zaskakujące zdjęcie z przeszłości
Warto czytać. Dobrze czasem przejrzeć stare gazety. Właśnie podczas przerzucania makulatury jeden z fotografów znalazł czy też przypomniał sobie dawno temu wykonane przez siebie zdjęcie. Kiedyś wylądowało ono na okładce czołowej gazety w Polsce, która po wielu latach w końcu traci czytelników w postępie – może jeszcze nie geometrycznym, lecz na pewno już arytmetycznym.

Czytaj więcej >>>

21.08.2016r.

Konkurs na plakat – Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony „Raport z Auschwitz”
Krakowska Fundacja GDZIE ogłosiła Międzynarodowy Konkurs na plakat Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony „Raport z Auschwitz” o nagrodę Ministra obrony narodowej i fundacji PZU. Projekt jest organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej >>>

21.08.2016r.

Świat znalazł się w punkcie zwrotnym - ks. Bp. Jacek Kiciński, Prof. Tadeusz Marczak, Janisław Muszyński, Prof. Jan Waszkiewicz - "Quo Vadis, Europo?", cz. 1
Prezentujemy pierwszą część 430. konferencji Klubu Spotkanie i Dialog, z 6 lipca 2016 r., na której zaproszeni goście i słuchacze prowadzili dyskusję na temat przyszłości Europy określonej pytaniem: „Quo Vadis, Europo?”, Udział w niej wzięli ks. Bp. Jacek Kiciński, Prof. Tadeusz Marczak, Prezes Janisław Muszyński, Prof. Jan Waszkiewicz oraz poprzez wypowiedź wideo - europoseł Kazimierz M. Ujazdowski.

Czytaj więcej >>>

20.08.2016r.

Kłopoty z pomnikami, sowieckimi w Polsce i hitlerowskimi w Rosji
Pamiątkowa tablica z popiersiem Carla Mannerheima pojawiła się na elewacji wspomnianego budynku w Petersburgu 16 czerwca 2016 r. Tutaj do 1917 roku stacjonował Pułk Ułanów, w którym do wybuchu rewolucji październikowej służył Mannerheim. W ceremonii odsłonięcia tablicy wzięli udział ówczesny szefa administracji prezydenckiej Siergiej Iwanow (odwołany w dniu 12 sierpnia tego roku), Minister Kultury Rosji Władimir Medina i były przewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Władimir Czurow.

Czytaj więcej >>>

20.08.2016r.

Rozbić ubeckie więzienie
„Nie ma możliwości zawrócenia prac mimo przeszkód” - pokaz filmu „Dzieci Kwatery Ł” A. Gołębiewskiego z udziałem Z. Kurtyki, prof. K. Szwagrzyka oraz rodzin Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu

Czytaj więcej >>>

20.08.2016r.

Jak Soros finansował „niezależnych” ukraińskich dziennikarzy - materiały udostępnione przez hakerów
Hakerzy opublikowane w Internecie dokumenty Fundacji Sorosa, odnoszące się do Ukrainy. Materiały dostępne są na stronie internetowej. Zawierają wykazy dotacji dla dziennikarzy i platform multimedialnych. Informacje są szczegółowe, wiadomo z nich na przykład, że Fundacja Sorosa zapłaciła około stu dziennikarzom, który przekazywali relacje i inne opinie o Krymie i wschodniej Ukrainie.

Czytaj więcej >>>

19.08.2016r.

Polska powinna wreszcie zażądać odszkodowań wojennych!
Ostatnio Grecja zwróciła się do Niemiec z wnioskiem o odszkodowania wojenne. Zastanawiam się, dlaczego tego samego nie uczynił jeszcze dotychczas żaden rząd III RP? Polska powinna zażądać odszkodowań wojennych nie tylko od Niemiec, ale również od Włoch, od Rosji od Białorusi od Ukrainy, od Litwy, od Francji, od Wielkiej Brytanii i od USA.

Czytaj więcej >>>

19.08.2016r.

Kalejdoskop - Chałupnicze metody odstraszania terrorystów w Niemczech
Niemcy boją się. Ataki islamistów zdarzają się tam prawie codziennie. A ludzie czują, że nie mogą liczyć na pomoc państwa. Dlatego radzą sobie jak mogą. Ostatnio podają sobie za pomocą Twittera zdjęcie kobiety w metrze, która demonstruje torbę z napisem po arabsku. Może po to aby choćby uniknąć zaczepek?

Czytaj więcej >>>

19.08.2016r.

Odsłonięcie tablicy przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz wieczorny koncert na pl. Teatralnym - nasza relacja
Relacja z odsłonięcia tablicy przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz wieczornego koncertu na pl. Teatralnym dnia 15 VIII 2016 roku.

Czytaj więcej >>>

18.08.2016r.

Musztra paradna na krakowskim Rynku
Musztra paradna na krakowskim Rynku z okazji Święta Wojska Polskiego w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Radomiu oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Kraków, 16 sierpnia 2016 r. (zdjęcia - Józef Wieczorek).

Czytaj więcej >>>

18.08.2016r.